Náš blog se připravuje, některé rubriky se nemusí zobrazovat správně. Pro zhlédnutí fotek přejdi raději na náš

Na Vysočinu jsme vyrazili naprosto spontánně. Taťka našel na poslední chvíli ubytování v Petrovicích u Třebíče. Manželé Jandovi tu pronajímají velkou chalupu s dvorem. Je naprosto skvěle uzpůsobená pro děti. Je tu uzavřený dvůr, spoustu kol a vozítek pro děti, různé hry, kuželky, 2 bazény a plno hraček. Majitelé jsou velmi milí a vstřícní.

Třebíč
Neděle 5. 8.

Dopoledne jsme vyjeli do Třebíče. Zamířili jsme k bazilice svatého Prokopa, která je zapsaná v UNESCO. Je opravdu úchvatná a velkolepá. Uvnitř bylo napsáno, že byla postavena za 20 let. 13. století a oni postavili takovou obrovskou a nádhernou stavbu jen za 20 let. Celkem nepoměr, když si uvědomíme, jak dlouho nám dnes trvá třeba jen opravit silnici… Hned vedle baziliky je třebíčský zámek, který byl původně klášterem.

Pod bazilikou je kavárna Za pecí, kde jsme se stavili na zákusek a domácí limonádu. Můžu doporučit. 😊 Dále jsme se prošli židovskou čtvrtí. Já tyhle malé, barevné a roztomilé domky miluju. A taky úzké uličky se schody. Takže se mi tam moc líbilo. Seshora byl krásný výhled na celou Třebíč. Chtěli jsme dojít až k židovskému hřbitovu, jenže začalo poprchávat, a tak jsme se vrátili zpět do centra. Vydali jsme se na Karlovo náměstí, kde jsme si dali výbornou zmrzlinu. Byla kopečková, měli tam plno příchutí a stála jen 15 Kč. Pokračovali jsme kolem Malovaného domu k Městské věži. Vystoupali jsme do výšky 35 metrů a užívali si výhled na celé město.

 

Jihlava
Pondělí 6. 8.

První místo, na které jsme v Jihlavě zamířili, byl zábavní park Robinson. Je tam plno prolézaček, trampolíny, motokáry, skládačky, klouzačky, počítačové hry… Opravdu se tam děti i dospělí zabaví na několik hodin. Dokonce se tam dá najíst, takže jsme si tam dali velmi dobrý oběd.

Po jídle jsme dojeli na náměstí. Prošli jsme se k bráně Matky Boží a zaplatili si výstup nahoru. Uvnitř brány je dokonce herna pro děti, což mi přijde jako skvělý nápad na oživení památky. 😊 Z výšky 24 metrů byl krásný výhled na Jihlavu plnou kostelů.

Třetím stanovištěm v Jihlavě byly pro nás zdejší katakomby. Sice je zpřístupněno veřejnosti jen kolem 200 metrů podzemních chodeb, celkově ale mají délku 25 kilometrů. Je to druhé nejrozsáhlejší podzemí v republice (první místo zaujímá Znojmo). Nejzajímavější částí pro nás byla svítící chodba. Po zhasnutí světel zde fosforeskoval strop. Někdo je přesvědčen, že světlo je způsobeno nadpřirozenými jevy. Také se tvrdí a mnoho lidí to dokazuje, že ve výklenku v této chodbě je duch. Prý je to brána do jiné dimenze. My nic neobvyklého během naší prohlídky nezažili, ale třeba budete mít zajímavější zážitek.

Prošli jsme kolem kostela sv. Jakuba, který má mimochodem nádherně zdobenou střechu, a vrátili jsme se zpátky na náměstí. Tam jsme si ve stánku u Farmářských potravin dali zmrzlinu s příchutí černého rybízu a ta teda byla!! 😊 Mňam, mňam. Akorát u kašny měli bezdomovci diskotéku, což nebyla zrovna pěkná podívaná.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *