Náš blog se připravuje, některé rubriky se nemusí zobrazovat správně. Pro zhlédnutí fotek přejdi raději na náš

Čtvrtek 9. 8.

Do Telče jsme přijeli v 11 hodin. Vyrazili jsme na náměstí Zachariáše z Hradce. Tam jsou nádherné barevné domky v renesančním a barokním stylu. Náměstí je poměrně dlouhé a krásně zachovalé. V taberně Norler jsme si koupili pití a chvíli tam poseděli. Potom jsme se prošli ke kostelu sv. Ducha. Já ty úzké uličky s barevnými domky miluju, takže se mi tam moc líbilo.

Dále jsme navštívili kostel Jména Ježíš a kostel sv. Jakuba. Je možné vyjít i nahoru na jeho věž, ale my tam tentokrát nešli. Pokračovali jsme prohlídkou areálu zámku. Natáčel se tam film Pyšná princezna. Byla tam kašna a možnost posezení ve stínu, což jsme v těch 35 stupních rádi využili. Také tam volně lezli hadi. Dlouzí až 2 metry. To teda nebylo pro mě nic příjemného. Taťka z legrace řekl, že ti nejjedovatější bývají na stromech a když se podíval nahoru, tak tam jeden had opravdu byl. 😀

Potom nesměla chybět procházka po zámeckém parku. Ten je teda nádherný. Teče tudy telčský potok, a tak je to pěkné místo na posezení a relax. Stojí tam i krásný skleník.

Jelikož jsme neměli už moc času, strávili jsme v parku jen chvíli a vrátili se na náměstí dát si něco k pozdnímu obědu. Sedli jsme si na terasu restaurace Černý orel ke stolu, kde bylo ještě špinavé nádobí. Asi po 10 minutách si nás někdo všiml a špinavé nádobí odnesl. Ten fakt, že to byl mladý kluk, který ani nepozdravil, nás o kvalitách této restaurace moc nepřesvědčil. Za další chvíli nám přinesl menu. My si vybrali během pár vteřin, a tak když po dalších 10 minutách nikdo nepřicházel, rozhodli jsme se odejít.

Šli jsme do restaurace Švejk, kde nás hned uvítala usměvavá servírka a během pár vteřin jsme si objednali pití a svíčkovou. Potom kolem nás prošla další servírka, která se ujišťovala, zda máme již objednáno. To je ten správný přístup. Pití i jídlo bylo doneseno během chvíle a svíčková byla moc dobrá. 😊 Sice v Plzni U Švejka mi chutnala více, ale to je jen můj názor. Takže Hotel U Černého Orla a jeho restauraci vůbec nedoporučuji. Doma jsem se podívala na recenze a byly vesměs negativní.

Naší další zastávkou byl deset kilometrů vzdálený hrad Roštejn. Neměli jsme velká očekávání, ale opravdu nás velmi příjemně překvapil. 😊 Hrad je stále v rekonstrukci, ale má hezky zachovalou věž, na kterou jsme vystoupali. Jsou v ní nově opravené dřevěné schody, a tak výstup nahoru není tak nebezpečný. Nahoře byl krásný výhled na okolní lesy. Koupili jsme si i vstupenku na trasu B, která je zatím jako jediná zpřístupněná veřejnosti. Trasa A bude otevřená v červnu příštího roku.

Paní na pokladně nám řekla, že tato trasa je s různými úkoly pro děti. Nečekala jsme od toho nic tak zajímavého. Ale když jsme tam vešli a slyšeli zpěv ptáků a viděli tu výzdobu, předsudky byly rázem tatam. Nad námi byly ve větvích vycpaní ptáci, na stěnách tabule se zajímavostmi a bylo to moc hezky zpracované. Celou expozicí provázela kreslená liška. Nejvíce se mé mladší sestře zalíbila magnetická tabule, kde si mohla sestavit mraveniště podle sebe. Také tam byla postavená chodba, která simulovala reálné mraveniště. Bylo tam teplo a tma, na zemi larvy a vajíčka, a dokonce i okénko s výhledem do lesa. Tak tam se mé sestřičce moc líbilo a nechtěla odejít. Dále tam byl i projektor, sluchátka se zvuky zvířat, zbraně a v neposlední řadě místnost s malbami rostlin na stěnách. Byly tam i sedací pytle. Opravdu moc příjemná expozice a všem ji můžu vřele doporučit.

Prohlédli jsme si i kapli sv. Eustacha, který je patronem lovectví a myslivosti. Na nádvoří je hospoda s velmi milou hospodou, kde jsme si koupili něco k pití. Potom už jsme jen sjeli o kousek níž autem a prošli jsme se po roštejnské oboře. Jsou tam daňci, žáby a ostatní zvířata. 😊 Takže Roštejn a okolí 100% doporučuji rodinám s dětmi, ale i dospělým. Je tam krásná příroda.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *