Náš blog se připravuje, některé rubriky se nemusí zobrazovat správně. Pro zhlédnutí fotek přejdi raději na náš

Pátek 10. 8.

Dneska se už ochladilo a to dokonce o 10 stupňů. Je to náš poslední den tady na Vysočině a rozhodli jsme se podívat ještě do Jaroměřice nad Rokytnou. Přijeli jsme tam ve dvě hodiny odpoledne a hned jsme spatřili chrám sv. Markéty. Je opravdu krásný a s obrovskou kopulí. Potom jsme zamířili do zámku. Koupili jsme si vstupenky na prohlídku trasy A, na které jsme viděli mimo jiné hudební salónky, čínský kabinet a římské lázně. Vybavení zámku je opravdu nádherné. 😊 Prohlídka trvala 45 minut.

Také jsem si prošla zámecké zahrady, které jsou skvěle udržované. Ornamenty z keříků, sochy a kamenné lavičky mě zatáhli do dob minulých, kdy se tu promenádovaly hraběnky se služebnými. To se tu muselo žít blaze. Sluníčko svítilo a ze zahrad byl krásný pohled na chrám i zámek.

Právě se v Jaroměřicích konal hudební festival Petra Dvorského. Byla tu i menší pouť s několika atrakcemi. My se tu ale déle nezdržovali, protože nás tlačil čas. Mířili jsme do Třebíče na nákup. Ale než jsme zdolali tu vzdálenost cca pouhých 13 km, tak nám to trvalo snad hodinu. Silnice byla totiž uzavřená a my bloudili po okolních vesničkách. Celkově je v tuto dobu Vysočina celá rozkopaná a jsou všude možně objížďky.

V sobotu jsme si sbalili věci, rozloučili se s milými majiteli chalupy a jeli zpět domů. Jandovu chalupu v Petrovicích rozhodně doporučujeme! 😊 Je to tu skvěle uzpůsobené hlavně pro děti, ale i dospělí si tu najdou zábavu. Jandovi jsou velmi vstřícní, nápomocní a přátelští. Určitě nebudete této návštěvy litovat. 😊

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *