Náš blog se připravuje, některé rubriky se nemusí zobrazovat správně. Pro zhlédnutí fotek přejdi raději na náš

V úterý 17. 7. 2018 jsme vyjeli z Plzně do Prahy. Jeli jsme Regiojetem, protože jel pak rovnou na letiště. Tam jsme přijeli v 10 večer a v tuhle dobu byla hala naprosto prázdná. Teda pak se tam posadila bezdomovkyně a pěkně si schrupla. Letadlo do Chanie startovalo až ve 4:55, a tak jsme v polospánku jen čekali a čekali… Honza letěl poprvé v životě, takže si celý let užíval. Po dvou hodinách jsme přistávali na Krétě.
Celý zájezd jsme měli jako last minute přes cestovku, takže nás na letišti očekávala delegátka. Autobus nás zavezl k hotelu Venus Beach, který je mezi letovisky Platánias a Gerani. Je to dvouhvězdičkový hotel a vybavení pokoje tomu ohodnocení odpovídalo. Měli jsme balkon, koupelnu a v největší místnosti postel a ledničku. Tu jsme v tom horku hojně využívali. Jediný a velký nezvyk v Řecku byl záchod. Použitý toaleťák totiž nepatří do záchodu, ale do koše.
Zaplatili jsme si polopenzi, takže jsme měli snídani a večeři. Obojí bylo formou bufetu.
Ještě večer 18. 7. jsme se prošli po letovisku Platánias a potom po pláži, kterou máme hned za hotelem. Je tam čistá voda, pláž téměř bez lidí a krásný výhled na ostrov Agii Theodori a okolní hory.
Čtvrtek 19. 7. 2018
Po snídani jsme byli u moře. Pláž je písková a voda krásná. Odpoledne jsme se rozhodli jet do Chanie. Je to bývalé hlavní město Kréty. Jeli jsme MHD a cesta trvala půl hodiny. Chania (neboli Chaňa podle místních) nás vážně uchvátila! Krásné pobřeží s barevnými domečky, spousta restaurací a kaváren a nádherný maják. Jednoduše krása. Jen v tom čtyřicetistupňovém vedru to není ideální procházka, když stín je v nedohlednu. Plus nám bylo líto koní, kteří museli stát na přímém slunci a čekat, až budou moct táhnout kočár s lidmi… Opravdu sobeckost.
Prošli jsme si i zapadlejší uličky města a našli tak hezká místa. Vyšli jsme na střechu jedné z restaurací a měli odtud boží výhled! 😊 Maják, město, okolní hory, azurové moře… A to všechno jako na dlani. Udělali jsme si procházku k majáku. Byla to cesta po rozpáleném mole, ale když jdete nahoře po zídce a fouká na vás vítr od moře, není to vedro tak úmorné. Dovnitř majáku se bohužel jít nedalo.
V břichu nám už kručelo, proto jsme šli do bistra Funkey’s a objednali si hranolky s kečupem, hamburger a ledovou tříšť. Hlavně ta tříšť byla v tomhle počasí super. Navíc se tam dala dopustit zdarma pitná voda, což rozhodně bodlo. Na hotel jsme dorazili v 7 večer, umyli se a šli na večeři. Potom jsme se prošli po pláži při západu slunce. Romantika.
Pátek 20. 7. 2018
Po snídani jsme byli u moře a u bazénu. Jelikož jsme neměli v ceně obědy, koupili jsme si řecký chleba, sýr, rajčata a hrozny. Vypůjčili jsme si příbory z bufetu a jedli to na pokoji v plechové krabici od bonbonů. 😀 K večeři jsme si většinou dávali salát s různými dresinky. Hřeb dnešního večera byl náš výlet do Chanie. Rozhodli jsme se tam jet znova, tentokrát na západ slunce.Dnešní den je pro nás totiž významnější než ty ostatní, protože máme výročí. 😊
Přímo západ slunce jsme sice nestihli, ale červánky ještě byly. A byla to nádhera! 😊 Ta atmosféra večerní Chanie je neskutečná. Opět jsme vystoupali na střechu a užívali si ten výhled. Maják blikal, červánky byly za horami, z restaurací hrála hudba a lidé chodili po osvětlených ulicích. Hvězdy se začaly klubat na obloze a byl to vážně krásný kýč. Noční Chanii rozhodně doporučujeme! 😊
Po vyhlídce jsme šli ještě k majáku. Už bylo dost hodin, takže jsme šli na autobus jedoucí zpět do Gerani. Ujel nám přímo před nosem a my tak čekali 45 minut na další. Už jsme si mysleli, že nic nepojede a my budeme muset spát na lavičce. Na pokoj jsme se dostali až v 1 ráno a celí uťapaní usnuli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *