Náš blog se připravuje, některé rubriky se nemusí zobrazovat správně. Pro zhlédnutí fotek přejdi raději na náš

V sobotu 5. 5. 2018 se konal již 46. ročník pochodu Přes tři hrady. Je určen pro pěší, cyklisty, koloběžkáře, ale i běžce. Je to největší pochod v ČR a letos se ho zúčastnilo přes 11 000 lidí. Byly tři startovací místa – Sopotnice, Potštejn a Žampach. Můžete si zvolit různou délku trasy – od 5 km pro pěší až po 50 km (cyklisté si mohou troufnout i na 150 km).
My jsme se tohoto pochodu zúčastnili letos poprvé. Jako startovací místo jsme si zvolili Sopotnici a délku trasy 30 km. Chtěli jsme totiž vidět opravdu tři hrady. 😊 Zaregistrovali jsme se, zaplatili symbolickou částku 30 Kč a vyšli. Hned první metry vedla naše cesta do kopce. Mířili jsme na hrad Potštejn, kde byla první kontrola. Šlo s námi spoustu lidí a psů. Dostali jsme papír s mapou a popsanou trasou s kontrolními místy. Tam jsme vždy dostali na papír razítko.
Dále jsme vyrazili podle mapy do Litic. Cestou byly stánky s občerstvením. Šli jsme lesem kolem řeky a bylo krásně. 😊 V Liticích u restaurace hrála kapela a my tam dostali naše druhé kontrolní razítko. Hrad jsme si taky prohlédli. Měli jsme za sebou teprve třetinu a vydali jsme se dále po trase značenou pro 30 km. Vystoupali jsme na kopec Kletná, kde byl krásný výhled na hrad Litice.
Nahoře nás předehnal svěží šedesátník, což bylo trochu potupné. Ale šli jsme prostě v klidu a ne pro nějaký výkon. Honza měl navíc běžecké boty, které mu jsou větší, a tak měl puchýře. Snažil se tento svůj problém vyřešit kapesníky v botách, ale nepomohlo to. Takže žádný lifehack to není.
Přes Českou Rybnou a Hejnici jsme se dostali na Žampach. Vystoupali jsme k hradu a hledali ho. Věděli jsme, že je to zřícenina, ale já si ho spletla s hradem Lanšperk a myslela si, že je více zachovalý. Ale na Žampachu opravdu víc, než pár kamenů na sobě není. Takže i třetí kontrolu jsme tam nahoře hledali marně. Sešli jsme tedy přes zámecký park a orazítkovali si naši mapu.
Cesta vedla do Českých Libchav přes les. Všude jinde byla řádně značená trasa, ale zrovna v tom lese značení pokulhávalo. V Libchavách jsme se sešli s taťkou, který jel na koloběžce. Společně jsme pokračovali zpět do Sopotnice do cíle. Dostali jsme diplom a medaili na památku. Byla to super zkušenost a rádi si pochod příští rok zopakujeme. 😊

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *