Náš blog se připravuje, některé rubriky se nemusí zobrazovat správně. Pro zhlédnutí fotek přejdi raději na náš

17.2.2018 – O jarních prázdninách jsme se rozhodli vyrazit někam na výlet. Vybrali jsme si Karlovy Vary, do kterých jsme oba ještě nezavítali. Pro přepravu do Varů jsme si vybrali autobus – doporučujeme si pořídit místenku (což my chybně neudělali)! 😊 Po hodině a půl jsme byli v cíli a zamířili do našeho ubytování. Vybrali jsme si čtyřhvězdičkový hotel Thermal, ve kterém je i bazén a wellness. Mimo sezónu je ubytování zde několikrát levnější. Dostali jsme pokoj v 10.patře. Pokoji dominuje obrovské (ale špinavé) okno. Je tu i prostorný balkón, ze kterého je nádherný výhled na okolní vily, hotely a řeku. Výhled je úchvatný hlavně v noci, kdy je vše krásně osvětlené. Pokoj je stále komunistický, jediná koupelna je novější. Rádio zabudované ve stěně a s ovládáním hned u postele nás ale ohromilo.

Když sjedete o dvě patra pod recepci, ocitnete se u bazénu a wellness. Je tu i fitness. U bazénu je zrcadlový strop, který vypadá moc hezky. Vedle bazénu je vířivka pro 4 osoby. Dále je tu Kneippův chodník. To pro nás byla menší past. Mysleli jsme si, že budeme jen chodit po kamenech. Netušili jsme, že kameny leží buď ve vařící, nebo v ledové vodě. Hned jsme se tedy spálili. Dále je tam sauna, kabina s infračerveným zářením a parní lázeň s vonnými oleji.

18.2.2018 – Jelikož jsme stále studenti a nemůžeme si dovolit chodit na snídaně za 200 Kč na osobu denně, snídali jsme lupínky s mlékem. Dnes mělo svítit sluníčko, ale celý den se neukázalo. Po snídani jsme se vydali do centra Varů. Prohlédli jsme si Mlýnskou a Vřídelní kolonádu a ochutnali místní prameny. Také jsme se zvenčí podívali na Grandhotel Pupp. Okolo oběda jsme nasedli na autobus číslo 2 a jeli do OC Varyáda. Zbytečně jsme utratili peníze za jízdné, protože v Karlových Varech platí plzeňská karta. Pro příště to budeme vědět. Také si můžete zařídit Turistickou kartu, díky které budete mít slevu na vstupné do cca 40 návštěvních míst. Ve Varyádě jsme se najedli v jídelně Nostre. Dali jsme si tortillu s kuřecím masem a zeleninou a můžeme to jen doporučit. 😊 Zbytek dne už jsme si jen užívali bazén a wellness.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *