Náš blog se připravuje, některé rubriky se nemusí zobrazovat správně. Pro zhlédnutí fotek přejdi raději na náš

Pátek 18.8.2017 – Dnes jsme chtěli využít čtrnáctidenní jízdenku na vlak, a tak jsem se rozhodli navštívit Znojmo. Poučili jsme se z našich chyb, nasedli na kola a jeli do Podivína. Z něj jsme vyrazili vlakem do Břeclavi, tam přestoupili a jeli až do Znojma. Cesta vlakem trvala skoro 2 hodiny.

Ve Znojmě jsme se pomocí GPS dostali na náměstí. Ve 12 hodin nám začala prohlídka znojemského podzemí. Trvala hodinu a byla velmi zajímavá. Hlavně bylo příjemné na chvíli utéct do chládku z třiceti stupňů na sluníčku. Po procházce v podzemí nám vyhládlo, a tak jsme zalezli do čínského bistra. Dali jsme si menu, ve kterém bylo kung pao a polévka v ceně. Bohužel polévka zrovna došla, a tak jsme žádnou nedostali. Honza ochutnal místní značku piva Hostan.

Po posilnění jsme zamířili k rotundě sv. Kateřiny a k znojemskému hradu. Od tohoto místa je nádherný výhled. Poslední zastávkou dnešního dne byl kostel sv. Mikuláše. Uvnitř na nástěnce byly dopisy od dětí, které psaly Bohu. Velmi nás to pobavilo a zpříjemnilo nám to den. Dále naše kroky mířili jen na vlakové nádraží a zpět do Lednic.

Ve Znojmě se nám líbilo a jsem rádi, že jsme ho ještě stihli navštívit.
Toto byl předposlední den naší dovolené. V sobotu jsme sbalili našich pět švestek a s batohy na zádech jeli na kolech do Břeclavi. Dále naše cesta pokračovala vlakem až do Plzně. Pobyt v Lednicích a výlety jsme si náramně užili. Snad se na Moravu někdy vrátíme.

1 thought on “Znojmo

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *