Náš blog se připravuje, některé rubriky se nemusí zobrazovat správně. Pro zhlédnutí fotek přejdi raději na náš

Úterý 15.8.2017
V úterý jsme vstávali dřív, kvůli naplánovanému výletu do Brna. Nasnídali jsme se a vyrazili pěšky do Podivína, odkud nám jel vlak do Brna. Bohužel se po cestě ukázalo, že jsme si moc času na cestu tam nedali a nezjistili si přesné umístění nádraží ve městě. Tato chyba nás stála spoustu potu, celé město jsme běželi. K naší smůle se nádraží nacházelo až na konci města. Vlak měl naštěstí zpoždění, a tak odjížděl o 3 minuty déle a my vše stihli. Sice jsme byli zpocení, smradlaví, ulepení a nechutní, ale nemuseli jsme čekat hodinu a půl na další vlak.

Cesta do Brna utekla vážně rychle. Po půl hodině jsme byli tam. Hned naproti nádraží bylo nákupní centrum, kam jsme se zašli podívat. Poté jsme pokračovali dál do centra města. Zamířili jsme ke katedrále sv. Petra a Pavla, která je moc krásná, ale bohužel kolem není dostatek místa pro kvalitní fotografii. Jelikož jsme měli po ranním neplánovaném běhu hlad, šli jsme se najíst do centra města. Jediné místo, kde brali stravenky a byl tam výběr z více než 3 jídel, byl McDonald. Takže jsme se tam najedli a pokračovali v cestě.

Prohlédli jsme si brněnský orloj a zašli k vile Tugendhat, kde byla 26. srpna 1992 podepsána dohoda o rozdělení Československa. Cestou k vile jsme viděli fontánu, která stříkala různé obrazce a nápisy. Bylo to opravdu obdivuhodné a zajímalo by nás, jak složitě to musí fungovat. Od vily jsme se přesunuli na hrad Špilberk. Cestu nahoru jsme rádi absolvovali. Hrad je krásný, a ještě hezčí, než hrad je výhled na město všemi směry. V hradě je kavárna, kde jsme si dali kopečkovou zmrzlinu, obešli jsme hrad a vyfotili se s výhledem na všechny strany. Poté jsme pomalu začali scházet dolů.

Poslední místo, kam jsme se podívali, byl Českobratrský evangelický chrám Jana Amose Komenského, před kterým stojí Růžový tank. Pak už jen následovala cesta k nádraží. Domů jsme se vrátili až večer. Brno se nám moc líbilo a překvapilo nás svými nízkými cenami jídla. V různých bistrech v centru města seženete jídlo za lidové ceny. Párek v rohlíku za 14 Kč nebo palačinka s marmeládou za 29 Kč. V Praze by to bylo několikrát dražší. Příště pojedeme do Brna asi jen kvůli jídlu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *