Náš blog se připravuje, některé rubriky se nemusí zobrazovat správně. Pro zhlédnutí fotek přejdi raději na náš

Pondělí 24.7.2017 – První deštivý den během našeho pobytu v Itálii. Naštěstí pršelo jen ráno. Dnes jsme vyjeli na výlet za Carraru do hor. Mířili jsme do vesničky Colonnata. Cestou jsme pozorovali obrovské mramorové lomy. Jsou tam temné tunely a nebezpečné prašné cesty, po kterých musí jezdit nákladní auta s obrovským nákladem. Je to opravdu nebezpečná práce.

Cestou jsme se zastavili v obchůdku se suvenýry a pár kousků z mramoru jsme si koupili. V Colonnatě je spousta malinkých malebných uliček ozdobených květinami. Na parkovišti se tam volně promenádoval páv. Prohlédli jsme si místní kostely a památník věnovaný horníkům usmrceným v lomech. Dále jsme se najedli v restauraci a poté jeli dál. Našim cílem byla vesnička Manerola, která je součástí Cinque Terre. Vesnice leží na útesu a je plná pestrobarevných domků různých velikostí. Je tam tak krásně, že je to až kýčovité.

S Honzou jsme vyšli nahoru na kopec kolem vinic, kde se nám rozprostřel ještě krásnější výhled. Moře, vinice, pestrobarevná vesnička. Jednoduše ráj na zemi. 😊 Akorát bylo přes 35 stupňů a celou cestu jsme šli na sluníčku, takže z nás tekly potůčky. Převýšení bylo 200 metrů. Cinque Terre znamená 5 obcí (Riomaggiore, Manarola, Corniglia, Vernazza, Monterosso al Mare) a mezi nimi vede Modrá stezka – trasa pro pěší. Myslím si, že by bylo super navštívit tyto vesničky na jaře nebo na podzim, kdy nebude takové vedro. Akorát auto musíte nechat před vesnicemi a k některým se vůbec nedostanete autem, proto bych doporučovala cestu vlakem.

Úterý 25.7.2017 – Dnes jsme si užívali moře. 😊 Opět jsme zakotvili na pláži pro veřejnost. Foukal silný vítr, a tak byly velké vlny. Plavky to převracelo vzhůru nohama a na pláži bylo vidět i to, co si většina lidí vidět nepřála. Honza si vlny užíval a proskakoval jimi jako delfín. Já jsem se větších vln bála, protože jsem si vzpomněla na to, jak mě v Turecku jedna smetla a já ryla nosem do písku a potom marně hledala sluneční brýle. Takže jsem si lehla na ručník a snažila se číst. Vítr nepříjemně foukal písek do očí, a tak jsem to po nějaké době vzdala a jeli jsme se najíst na pokoj. K večeři jsem si dala penne s pestem a Honza špagety s ragú.


Středa 26.7.2017
– Dnešní plán: výlet do Pisy. Slunce opět září v plné síle a je 32 stupňů ve stínu. Místní nám řekli, že Pisa je známá tím, že je tam velké vedro. Takže jsme se měli na co těšit. Od našeho ubytování je město vzdálené 45 km. Dorazili jsme tam o půl 1. V rozpálené Pise jsme skákali od jednoho stínu ke druhému a chránili se klobouky. Dorazili jsme k šikmé věži. Je velmi krásná, stejně jako další 2 budovy vedle.

Je tam Dóm Panny Marie Nanebevzaté a baptisterium. Všude byly mraky lidí a všichni se fotili, jak drží nebo podpírají věž. Ta je opravdu velmi šikmá. 😀 Byla postavena roku 1173 a pravděpodobným autorem je Gerardo di Gerardo. Již v roce 1185 se ukázalo, že je nakloněná. Stavba se každé 3 měsíce kontroluje. Je možné jít dovnitř věže, ale je to docela drahé a my neměli koupené lístky. Baptisterium má obrovskou a krásnou kopuli. Honza do něj rebelsky vstoupil východem a rychle si vyfotil interiér. Chvíli jsme poseděli ve stínu baptisteria a poté jsme se vydali zpět k autu. V Pise u řeky je bílý chrám – velmi podobný tomu v Miláně, ale je menší. Dali jsme si italskou zmrzlinu a v bistru si koupili vychlazenou vodu. Pitný režim je velmi důležitý, obzvlášť v tomhle parném počasí. Domů jsme jeli o půl 5. Najedli jsme se sýrů, rajčat a bagety. Během dnešní procházky po městě jsem se opálila víc než při ležení na pláži. 😊

Další den jsme si užívali moře a krásného počasí. A v pátek jsme ráno vyrazili zpět do Čech. 😊 S sebou jsme zabalili krásné počasí, protože po celou dobu našeho pobytu v Itálii bylo v Česku zataženo a deštivo a jen co jsme přijeli, tak začaly vedra. Pobyt v Itálii jsme si velmi užili. 😊

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *