Náš blog se připravuje, některé rubriky se nemusí zobrazovat správně. Pro zhlédnutí fotek přejdi raději na náš

Středa 19.7.2017 – Dnes se budeme přemisťovat jako stěhovaví ptáci (až na tu tunu věcí). Míříme totiž do města Marina di Massa, které leží na pobřeží kousek od Carrary. Čeká nás tedy trasa dlouhá 260 km. Vyrazily jsme hned po snídani. I přes to, že máme 2 navigace v autě a v nouzovém případě jsme zapínaly i třetí na mobilu, bloudění jsme se nikdy nevyhnuly. Na to už jsme ovšem zvyklé. V druhé polovině cesty jsme ale narazily na zácpu. Přes půl hodiny jsme stály na jednom místě. Bylo to zrovna na cestě v horách, a tak jsme to nemohly objet. Nejspíš se něco pokazilo v tunelu. Naštěstí jsme mohly pokračovat v cestě a na místo určení jsme dojely v 15 h.

Ubytování je na krásném místě s výhledem na hory. Hotel je spíše rodinný, majitelé tu s celou rodinou bydlí a pronajímají 3 pokoje. Jsou velmi přátelští, mají 3 psy a kočky a tříměsíčního vnuka Eduarda. Hned jsem se mezi nimi cítila velmi příjemně. Pokoje jsou moderně zařízené – zrovna ten styl, který mám ráda. Trochu jsme se tam rozkoukaly, vybalily věci a šly k moři na večeři. Posadily jsme se do restaurace La Colette, kde nabízejí hlavně pizzy. Já už na pizzu neměla chuť, ale nic lepšího jsem si tam nevybrala. Dala jsem si pizzu se sýrem a s pestem. Chuťově byla vážně dobrá, ale absolutně nešla nakrájet. Nevím, zda to bylo tím těstem, tupým nožem, anebo mou nešikovností (nejspíš zapůsobily všechny 3 faktory), ale prala jsem se s ní asi půl hodiny. Potom jsem to vzdala a nechala si ji zabalit s sebou na hotel. Tam jsme se vrátily ve 23 h a unavené usnuly.

Čtvrtek 20.7.2017 – Vstala jsem v 9 h. Na stole ve společenské místnosti byl švédský stůl se snídaní. Ta byla opravdu velmi rozmanitá. Jogurty, marmelády, sýry, salámy, hroznové víno, banány, rajčata, okurky, koblihy, croissanty, meruňky… No prostě snídaně pro Bohy. Bylo to složité vybírání. Vždy jsem si toho nabrala co nejvíce a pak jsem na sebe byla naštvaná, protože mě bolelo břicho. Snídaly jsme venku a byla to krásná rána. Vedle nás je dětský tábor, odkud nám hrály letní hity.

Odpoledne jsme šly konečně k moři. Cestou jsme našly stánek se zmrzlinou, a tak jsem si dala citrón a višeň. Dobrota. 😊 Na pláži jsme hledaly volná lehátka se slunečníkem, ale buď měli plno nebo za ně chtěli přes 20 eur. Nedovolili nám ani ležet na písku bez lehátka. Už si přivlastnili i písek a moře. Takže jsme si lehly kolem mola – tam je veřejná pláž. Voda byla krásně teplá. Dnes bylo celý den pod mrakem, takže jsem se nespálila. Ale určitě to nebude dlouho trvat, to já už znám. O půl 9 jsme odešly na večeři do restaurace Sayonara. Dala jsem si výborný řecký salát a potom dezert s malinami, mascarpone a posypaný pistáciemi. Do pokoje jsme se vrátily v 11 večer.

V pátek a v sobotu jsme se povalovaly u moře, užívaly si sluníčka, jídla a pohody. V sobotu večer přijel Honza a vyměnil se s jednou z kamarádek na pokoji.

Neděle 23.7.2017 – Dnes jsme si s Honzou přispali a šli na snídani až v 10 h. Jako vždy byla velmi vydatná. Šli jsme nakoupit do místního supermarketu a nakoupili si dobré sýry (mozzarellu, gorgonzolu…), rajčata a další dobroty. Za malý nákup jsme utratili tolik, co bychom dali v ČR za dvojnásobek věcí. V eurech nám to připadá vše levnější, pokud to nepřepočítáváme. 😀 Ale tak je to dovolená. Potom jsme si půjčili kola v našem ubytování a jeli na pláž.

Na veřejných plážích u mola, kam jsme běžně chodili, byla hlava na hlavě a lidi se tam mačkali jako sardinky. Tam nás to nelákalo a jelikož nás jízda na kolech velmi bavila, rozhodli jsme se jet dál podél pobřeží. Vyjeli jsme z města Marina di Massa a objevili jsme další veřejnou pláž, která byla navíc hezčí. Zamkli jsme kola a rozložili ručníky na písku. Nebylo tam ani tolik lidí. Moře bylo krásně teplé. Na pláži jsme byli jen hodinu a půl a poté jsme opět sedli na kola a jeli do našeho ubytování. Tam jsme si dali bagetu s rajčaty a sýry. Po nějaké době jsme došli zpět na pláž a šli s ostatními na večeři opět do Sayonary. S Honzou jsme si dali napůl focacco s mozzarellou, rajčaty a salátem. Bylo to výborné. 😊 Pak jsme si dali oba dezert – Honza čokoládový a já s vanilkovým krémem, karamelem a lesním ovocem.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *